Top Banner

Nikah Şekeri Malzemesi

Evlenen çiftlerin o güne ait bir hatıra bırakmak istediklerinde akla gelen şeylerden birisi de nikah şekeridir.
Konuklarınıza  bu özel günün hatırası olarak vereceğiniz nikah şekeri o güne dair güzel bir anı olarak kalacak ve her baktıklarında sizi anacaklardır.
Nikah şekeri gelin ve damadın düğüne katılan davetlilere teşekkür etmesi içinde güzel bir armağandır.
Günümüzde artık düğünlerin vazgeçilmezi olan nikah şekerleri sadece bununla kısıtlı kalmayıp Bebek Şekeri, Kına Şekeri, Sünnet Şekeri olarak da kullanılmaya başlanmıştır.
Ayrıca nikah şekeri, bebek şekeri, sünnet şekeri, kına şekeri için fazla bir bütçe ayırmanıza da gerek yok küçük bir bütçe ile evinizde yapabilirsiniz.
İlk yapmanız gereken nasıl bir nikah şekeri hazırlayacağınız tamamen kendi zevkinize kalmış bir şey nikah şekerinin nasıl olacağına karar verdikten sonra geriye sadece yapacağınız nikah şekerine uygun malzemeleri almak gerisi el becerinize kalmış 🙂
Nikah şekeri yapımına davetli sayısını belirledikten hemen sonra başlamalısınız ki bir aksilik çıkmasın.
Nikah şekeri günümüzde özel günlerin dışında ev hanımlarının para kazanmak için seçtiği farklı bir yol,  evinizde çalışarak para kazanmak isterseniz evde nikah şekeri işi verenler size bu konuda yardımcı olacaktır.Evde nikah şekeri işi veren firmalar sayesinde hem ev ekonominize katkıda bulunabilir hem de temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Peki evde nikah şekeri nasıl yapılır ?
Evde nikah şekeri yapmak istiyorsanız öncelikle Evde nikah şekeri yaptıran yerler bulmanız gerekiyor. İstanbul’da bu tarz firmaların sayısı oldukça fazladır. Firmanızı bulduktan sonra firma ile iletişime geçerek işe başlayabilirsiniz.
Firma personelleri size nikah şekerini yapabilmeniz için gerekli olan tüm malzemeleri verecektir. Sizin yapmanız gereken size belirtilen şekilde nikah şekerlerini yapmak olacak. Yaptığınız nikah şekerlerini de firmanın size belirttiği günde teslim etmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın