Top Banner

Düğün Davetiyesi İçeriği Nasıl Olmalı?

Düğün evlenecek çiftler için önemlidir ve bu nedenle düğün davetiyesi içeriği nasıl olmalı sorusu sıklıkla sorulmaktadır.

Düğün Davetiyesi İçeriği Nasıl Olmalı?
Düğün evlenecek çiftler için önemlidir ve bu nedenle düğün davetiyesi içeriği nasıl olmalı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Davetiye içeriği ile ilgili yanlış bir karar verip sonradan pişman olmak yerine iyice düşünülüp hazırlanması gereklidir. Davetiye seçimi kadar içeriğinin de ne olduğu önemlidir. Yüzlerce farklı modelde tasarlanan düğün davetiyelerin arasından biri seçilirken davetlilerin de davetiyenin içeriğinden mutlu olmalarına dikkat edilmelidir. Davetiyenin tasarımının çok şık olması ince bir detaydır ancak içeriği yazılırken kullanılan fontun okunabilir olması, davetlilerin adlarının zarfa kaligrafi yöntemi ile yazılacaksa zarfın da uygun materyalden yapılması dikkat edilmesi gereken noktaların arasındadır. Davetiye tasarımı seçilirken öncelikle çiftlerin ortak zevkine hitap edip etmediğine bakılmalıdır. Sonrasında düğün temasına uygun olmasına dikkat edilmelidir. 
Sinema temalı bir davetiye tasarımı isteniyorsa tasarımın klaket şeklinde olması, düğüne çok yakışan bir tasarım modelidir. Kır düğünü yapılacaksa yine tasarım buna göre olmalıdır. Davetiye tasarımına karar verilmeden önce mekanın konseptinin ne olduğu iyice araştırılmalıdır. Kış ayında şık bir otelde düğün yapılacaksa, davetiyenin de mekana uygun olması gereklidir. Otel düğünlerinde sade ve ağır teması olan davetiye seçilmelidir. Peki, böyle bir düğün davetiyesi içeriği nasıl olmalı? Öncelikle içerik denildiğinde ilk akla gelen yazılacak kelimeler ve kullanılacak fonttur. Font okunabilenler arasından seçilmelidir. Ancak bu, klasik bir font seçilmesi anlamına gelmemelidir. Düğün davetiyelerinde kullanılan font genellikle biraz süslüdür ancak süse kaçarken yazının okunmayacak şekilde olmamasına dikkat edilmelidir.
Çiftler genellikle davetiye tasarımının beğenilmesinden sonra işin tamamlandığını düşünmektedir. Ancak iş, sadece tasarıma karar verilmesi ile bitmemektedir. Davetiye metninin tasarımı ve yazılacak yazı da önemlidir. Seçilen davetiye kişiye göre değişmiyorsa, yani herkese uygun farklı davetiyeler hazırlanamayacaksa, font kesinlikle okunaklı olmalıdır. Ana metinde italik olarak tabir edilen eğik yazılardan kaçınılmasında yarar vardır. Davetiyede bulunan aile isimleri ile davetiyenin ana metninin aynı fontta ve aynı puntoda olmasında yarar vardır. Gelinle damadın isimlerinin ayrı bir fontta ve farklı bir renkte olmasında sakınca yoktur. Düğün davetiyesi içeriği nasıl olmalı sorusu sorulurken işin uzmanından bilgi almakta yarar vardır.

Bir cevap yazın