Top Banner

Kişiye Özel Düğün Davetiyesi

Kişiye özel düğün davetiyesi, özel tasarımla hazırlanan davetiye türüdür. Özel olarak yaptırılan tasarımlarda davetiye, günün önemine, zamanına ve yerine göre değişebilmektedir.

Kişiye Özel Düğün Davetiyesi


Kişiye özel düğün davetiyesi, özel tasarımla hazırlanan davetiye türüdür. Özel olarak yaptırılan tasarımlarda davetiye, günün önemine, zamanına ve yerine göre değişebilmektedir. Bu tür davetiyelerin üzerinde özel tasarımlar yapılmaktadır. İstenildiğinde mevsimsel temalarla, özel fotoğraflarla davetiye çok şık bir hale getirilebilmektedir. Farklı davetiyeler için tasarım uzmanından hizmet alınmalıdır. Ayrıca konusunda uzmanlaşmış bir firmadan destek alınması çok daha uygundur. Bu firmalar, birbirinden farklı tasarımları ortaya koyarken, baskı kalitesinde de özel seçenekler sunmaktadır. Kişiye özel davetiyelerde tasarımın yanı sıra baskı kalitesi de önemlidir. Bu sayede davetiyelerin yıllar sonra bile silinmememi söz konusudur. Düğün, nişan, sünnet, doğum günü gibi birbirinden farklı günler için kişiye özel davetiye tasarımı yapılabilmektedir ve davet edecek kişinin istediği tasarımı yaptırabilmesi önemlidir.

Kişiye özel düğün davetiyesi, davetiye tasarımı yaptırmak isteyenin duygularını ve düşüncelerini anlatabilmesinin en güzel yoludur. Davetlileri özel bir tasarımla özel güne çağırmak, o anın ölümsüz olmasını sağlayan etkenlerden birisidir. Davetiye tasarımının yanı sıra davet edileceklerinin listesinin eksiksiz olması da önemlidir. Bunun için listeleme işleminin çok önceden yapılması gereklidir. En doğru yöntem de listeli kişinin tek başına yapmamasıdır. Aile büyüklerinden görüş alınarak hazırlanacak bir davetli listesi çok daha eksiksiz olacaktır. Ancak bu durum, söz, nişan ve düğün davetleri için geçerlidir. Sünnet davetiyelerinde zaten davetli listesini aile hazırlamaktadır. Doğum günü gibi özel günler için tasarlanan davetiyelerde kimin çağırılacağı kararı, doğum gününü düzenleyen tarafından verilmektedir.

Kişiye özel düğün davetiyesi tasarımında davetlilerin düğüne katılıp katılmayacağını öğrenmek için “lütfen cevap veriniz” (LCV) notu eklenmelidir. Yemekli bir düğün hazırlanacaksa davetiyelerin bir ay öncesinden verilmesine dikkat edilmelidir. Bu durumda davetiyenin seçiminin düğüne 1,5 ay kala yapılmasında yarar vardır. Kişiye özel düğün davetiyesinin hazırlanması sırasında üzerine yazılacak yazının da önemli olduğu bilinmelidir. Bunun için davetiye tasarım firmalarında birçok seçenek bulunmaktadır. Ancak kişi, kendisinin kaleme aldığı bir yazıyı da davetiyeye yazdırabilmektedir. İster hazır olsun ister kişinin kendisinin kaleme aldığı bir yazı olsun önemli olan yazının da davetiyenin tasarımı gibi kişiye özel olmasıdır.

 

Bir cevap yazın