Top Banner

Düğün Davetiyesi Markaları

Düğün davetiyesi hazırlanırken düğün davetiyesi markaları araştırması yapılması, en güzel ve en şık davetiyenin hatasız bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır.

Düğün Davetiyesi Markaları


Düğün davetiyesi hazırlanırken düğün davetiyesi markaları araştırması yapılması, en güzel ve en şık davetiyenin hatasız bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır. Sektörde çok sayıda davetiye markası vardır ancak hepsinin kusursuz bir hizmet verdiğini söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Markalar, birbirinden farklı tasarımlar sunmaktadır ancak kağıt kalitesinin en üst seviyede olmadığı zamanlar da olmaktadır. Ayrıca baskı sırasında kimi zaman gözle görülmeyen hatalar da olabilmektedir. Bu hatalar düğün telaşından gelinle damadın gözünden kaçsa bile davetliler hataları fark edebilmektedir. Bu da düğünün muhteşemliğine gölge düşüren önemli bir detaydır. Bu nedenle düğün davetiyesi bastırmadan önce davetiye markasının referansları incelenmeli, kullandığı kağıdın kalitesi görülmesi, baskı kalitesi sorgulanmalıdır.

Düğün davetiyesi markaları internet üzerinden kolaylıkla araştırılabilmektedir. Kurumsal markaların tamamının web sitesi vardır ve burada davetiye örneklerinin görülmesi mümkündür. Ayrıca web sitelerinde çok sayıda davetiye tasarımı bulunmaktadır. Bu tasarımların arasından en çok beğenilenin sipariş verilmesi mümkündür. Davetiye sektöründe binlerce farklı model vardır ve bunların arasından gelinle damadın kendilerini en iyi yansıtan modelle ilgili tam bir seçim yapması kimi zaman zor olabilmektedir. Seçimi kolaylaştırmak için markalar arasında inceleme ve eleme yapılması, sonrasında tarzın iyi tespit edilmesi ve sonrasında arama yapılması tavsiye edilmektedir. Davetiyenin tarzına karar verildiğinde arama seçenekleri daha da azalmaktadır. En doğru davetiye seçildiğinde internet üzerinden sipariş verilebilmektedir. Sipariş aşamasında davetiyenin üzerinde bulunan yazılar da belirtilmektedir. Sipariş verilirken de çağırılan kişi sayısı kadar davetiye adedinin verilmesi önemlidir. Aksi taktirde gereksiz yere fazla para ödenmesi söz konusudur. Eğer 500 kişinin gelmesi isteniyorsa sipariş edilen davetiye sayısı 250 olmalıdır. Bunun nedeni, kişilerin çift olarak gelmesidir. Hesap yapılırken ilk anda akla gelmeyen kişiler de düşünülmeli, belirlenen adede bir miktar daha eklenmelidir.

Düğün davetiyesi markaları, sipariş verildikten ortalama bir ila iki hafta içinde davetiyeleri adrese teslim etmektedir. Ancak internet üzerinden davetiye siparişi vermek istemeyenler, davetiye markalarının satış noktalarına gidip seçim yapabilmektedir. İster online isterse fiziki olarak davetiye markalarına sipariş vermek için düğün tarihinden en az bir ay öncesi tarih olarak belirlenmelidir. 

Bir cevap yazın